Szkoła Montessori - Kadra

Kadra

Piotr Zwierzchlewski

Piotr Zwierzchlewski – dyrektor

1 września 2014 założył pierwszą w Gorzowie Szkołę Podstawową Montessori, jest jej dyrektorem i menadżerem.
Prowadzi Przedszkole Niepubliczne Dziecięcy Raj.

Prezes  Stowarzyszenia Edukacyjnego „RAZEM”  w latach  2009 - 2015 r

Od 1 grudnia 2014 niezależny Radny Miasta Gorzowa.

Przez wiele lat pracował na różnych stanowiskach jako informatyk - jako specjalista w „Słowiance”, jako właściciel firmy komputerowej, jako kierownik serwisu w firmie Prosystem Systemy Komputerowe oraz 1998 r. technik radiowy w Radiu Gorzów - PLUS.

Pierwszy zdobyty zawód z czasem przerodził się w hobby, jak naprawa i renowacja aut, wszelkie prace przy samochodzie i jazda w terenie. Interesuje go społeczeństwo, w którym żyje, a dla relaksu muzyka, sport (rower, surfing, sporty zimowe ) i majsterkowanie.

Danuta Turłaj – zastępca dyrektora do spraw pedagogicznych

Nauczyciel dyplomowany z 30 letnim doświadczeniem pedagogicznym jako nauczyciel, pedagog terapeuta, doradca metodyczny i dyrektor. Absolwentka Studium Nauczycielskiego w Gorzowie Wlkp. – kierunek wychowanie przedszkolne oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze – kierunek pedagogika opiekuńczo-terapeutyczna. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu pedagogiki przedszkolnej i zarządzania oświatą oraz kursy kwalifikacyjne z oligofrenopedagogiki, terapii pedagogicznej i sztuki.

Liczne kursy doskonalące były inspiracją do realizacji innowacyjnych rozwiązań pedagogicznych w gorzowskich przedszkolach i środowisku lokalnym.

Za swoje osiągnięcia w pracy zawodowej wielokrotnie nagradzana przez Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta oraz Dyrektora.

W swojej pracy nauczyciela i dyrektora kieruje się słowami Marii Montessori "Postawa nauczyciela musi zawsze wynikać z miłości. Dziecku zawsze należne jest pierwsze miejsce", "Kochać dziecko to służyć mu jak to tylko możliwe".

Danuta Turłaj
Ewelina Błaszczyk

Ewelina Błaszczyk – nauczyciel

Absolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego, wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu w specjalności: resocjalizacja z poradnictwem specjalistycznym oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wlkp. kierunek: edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna.

Kursy:

• Kurs Pedagogiki Marii Montessori w zakresie Edukacji wieku dziecięcego, Polskiego Stowarzyszenia Montessori w Łodzi (260 godzin)

• Kurs Wczesnej Edukacji Montessori Polskiego Instytutu Montessori w Warszawie (652 godziny teorii + 400 godzin praktyk )

Jestem zodiakalną rybką, szczęśliwą żoną oraz mamą córki Emilki. Jestem osobą wrażliwą, rodzinną, pracowitą i otwartą na innych. Cenię sobie prawdomówność, szczerość, lojalność. Drażnią mnie u innych takie cechy jak: obłuda, kłamstwo, dwulicowość. W wolnych chwilach oddaję się mojej pasji, jaką jest: haft krzyżykowy oraz działka, na której "ładuję akumulatory". Kocham dzieci, dlatego wybór zawodu nie był przypadkiem. Moja praca, to moja pasja. Każdego ranka wstaję z wielką radością i czekam, co przyniesie mi nowy dzień. Wyznaję zasadę, że w każdym człowieku – a tym bardziej dziecku – jest coś dobrego i należy to coś znaleźć, po to, by dać mu szansę.

Joanna Blatkiewicz - wychowawca klasy I

Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku pedagogika specjalna, specjalność: edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością i pedagogika wczesnej edukacji. Aktualnie studentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku pedagogika, specjalność: wczesne wspomaganie rozwoju dziecka.

Uważam, że nie ma lepszego zawodu niż praca z dziećmi, razem z nimi można na nowo odkrywać świat. Odczuwam przy tym ogromną radość i satysfakcję. Jestem osobą otwartą, tolerancyjną, uśmiechniętą, chętną do działania oraz cierpliwą. W wolnym czasie lubię gotować, czytać książki, tańczyć, chodzić po górach, słuchać muzyki, śpiewać i spędzać czas z przyjaciółmi.

Joanna Blatkiewicz
Agnieszka Zakrzewska

Agnieszka Zakrzewska - wychowawca klasy II, nauczyciel plastyki klasa II i III

Jestem osobą wesołą, otwartą i kreatywną. Praca z dziećmi daje mi dużo radości i satysfakcji.

W szkole nie ma czasu na nudę. Dzieci, na tym etapie rozwojowym, są niezwykle ruchliwe, ciekawe i spontaniczne. Cieszą się, że mogę wspólnie z nimi odkrywać świat. Dlatego nie ustaję w wysiłkach, aby zapewnić im jak najlepsze warunki sprzyjające ich rozwojowi.

Zgodnie z myślą pedagogiki Marii Montessori staram się podążać za indywidualnymi potrzebami każdego dziecka. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną, a od niedawna także mamą malutkiej Nelki.

Monika Bogajewicz-Hłondzyńska – wychowawca klasy III

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na kierunku teologia oraz studiów podyplomowych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gorzowie, na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Kursy:

• Pedagogika Marii Montessori- Kurs wprowadzający organizowany przez Fundację „Daj mi czas” w Warszawie

• Kurs Pedagogiki Marii Montessori w zakresie Edukacji wieku dziecięcego, Polskiego Stowarzyszenia Montessori w Łodzi (260 godzin)

• Udział w projekcie Wychowanie dla pokoju w przedszkolach i szkołach Montessori. Doświadczenie niemieckie-inspiracją dla Polski (20 godzin hospitacji w placówkach Montessori w Bawarii, 20 godzin zajęć warsztatowych)

Praca z dziećmi od zawsze była moim powołaniem, które z upływem czasu przerodziło się w pasję. Dla mnie najważniejsze jest dobro każdego dziecka, jego indywidualny rozwój. Uważam, że w każdym dziecku drzemie ogromny potencjał rozwojowy, a zadaniem nauczyciela jest stworzenie dziecku takich warunków, by mogło ten potencjał w pełni wykorzystać. Dlatego też w swojej pracy staram się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom zarówno dzieci, jak i ich rodziców.

Bliska mojemu sercu jest myśl Marii Montessori: „Kochać dziecko, to znaczy służyć mu jak daleko to możliwe...”

Prywatnie mama Mateusza i Weroniki. W wolnych chwilach czytam książki, słucham muzyki i spotykam się z przyjaciółmi.

Monika Bogajewicz-Hłondzyńska
Marta Chmara

Marta Chmara – wychowawca klasy IV – pedagog szkoły

Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunkach pedagogiki szkolnej oraz pedagogiki opiekuńczej i resocjalizacyjnej.

O sobie: Odkąd sięgam pamięcią dzieci odrywały ogromne znaczenie w moim życiu. Wbrew pozorom to my dorośli możemy się od nich wiele nauczyć i zarazić ciekawością świata: "A dlaczego? A po co? A co to? A kiedy?" - znana seria pytań, na którą powinniśmy cierpliwie im odpowiadać.

Lubię swoją pracę – jest jak podróż w nieznane, ciągle twórcza i inspirująca.

Na co dzień jestem pogodną osobą, aktywnie spędzającą czas. Uwielbiam ruch na świeżym powietrzu i dalekie podróże.

Jacek Gigoła – matematyka,zajęcia komputerowe, szachy

Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, Wydziału Matematyczno-Fizycznego, na kierunku matematyka oraz studiów podyplomowych na Politechnice Szczecińskiej, na Wydziale Techniki Morskiej, na kierunku informatyka. Nauczyciel z kilkunastoletnim stażem, pracujący z uczniami w różnych grupach wiekowych.

O sobie: Od zawsze pociągało mnie i pochłaniało to, co da się badać, analizować – stąd moja pasja do nauk ścisłych, łamigłówek, gier logicznych. Uważam, że w dziedzinach tych ważniejsza od rzemiosła i techniki jest wnikliwość, refleksja i zauważanie piękna zaskakujących idei. Szachy są dla mnie przede wszystkim nauką, sztuką, zabawą i okazją do wspólnego spędzania czasu ze znajomymi, ale nie brak we mnie też wojownika, który się ujawnia w czasie rozgrywek.

Lubię pracę z dziećmi, bo chociaż bywa trudna i wyczerpująca, a z pewnością jest bardzo odpowiedzialna, to często przynosi wiele satysfakcji. Zwłaszcza w takich momentach, gdy udaje się pokazać dziecku, jak ma sobie poradzić z trudnością, która stanęła na drodze i wydaje się taka wielka. I wtedy my, dorośli, możemy ich wesprzeć, dodać otuchy, podpowiedzieć. Po to, by dziecko wyszło ze szkoły nie tylko mądrzejsze, ale i szczęśliwsze.

Jacek.Gigola
Joanna Krygier

Joanna Krygier - nauczyciel j.polskiego

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim o specjalizacji nauczycielskiej, na kierunki pedagogika wczesnoszkolna z pedagogiką przedszkolną. Obecnie studentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim - studia magisterskie na kierunku filologia polska.

Jestem osobą pogodną i pozytywnie nastawioną do życia. Praca z dziećmi to spełnienie moich marzeń oraz satysfakcja i radość z tego, że mogę uczestniczyć w kształtowaniu postaw i umiejętności dzieci.

Kocham podróże i świat książek historyczno-biograficznych.

Katarzyna Lalik-Zygo – nauczyciel j. angielskiego

Absolwentka PWSZ, kierunek: lingwistyka stosowana (ze specjalizacją: język angielski z językiem rosyjskim) oraz Uniwersytetu Szczecińskiego. Obecnie podnosi kwalifikacje, kontynuując naukę na kierunku: pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna.

Doświadczenie zawodowe zdobywała, pracując przez dziewięć lat jako lektor języka angielskiego w przedszkolach na terenie Gorzowa Wlkp. i okolic, a także w różnego typu publicznych i niepublicznych placówkach oświatowych.

O sobie: Praca z dziećmi jest moją pasją, podobnie jak języki obce. Cieszę się, że w mojej pracy mam szansę połączyć je obie. Staram się "zarazić" dzieci moją fascynacją językiem angielskim. Chciałabym, aby stał się on dla nich "kluczem" otwierającym "drzwi" całego świata.

Katarzyna Lalik
Cezary Żołyński

Cezary Żołyński

Aktor i reżyser teatralny. Także scenograf i pisarz. Ur. 26 maja 1964 roku – Wałbrzych. Od 1994 roku związany z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Gorzowie. Laureat Pierścienia Melpomeny.

Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu (1989). Aktor Teatru Dramatycznego w Legnicy (1989-1992), Teatru Dramatycznego w Elblągu (1992-1993) i Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie. Jako aktor zadebiutował w Legnicy rolą Strażnika Hajmona w Antygonie (1989, Sofokles), a jako współreżyser w Gorzowie (wspólnie z Bożeną Prłowską i Leszkiem Perłowskim) w przedstawieniu Giniol w tarapatach (1994, według L. Moszczyńskiego i J. Wilkowskiej), w którym zagrał też jedną z ról. W 1995 roku samodzielnie wyreżyserował Czarodziejskie krzesiwo (H. Januszewska). W Gorzowie zagrał w kilkudziesięciu przedstawieniach, m.in.: Księżniczka Turandot (1994, reż. Ryszard Major), Sen nocy letniej (1996, reż. R. Major), Czarownice z Salem (1996, reż. Adam Orzechowski), Poskromienie złośnicy (1998, reż. R. Major), Żegnaj Judaszu (2000, reż. R. Major), Każdy kocha Opalę (2004, reż. Anna Matysiak), Zemsta (2009, reż. Andrzej Rozhin) i Tango (2011, reż. Rafał Matusz). Uznanie zdobył jako reżyser przedstawień dla dzieci, w których też grał, a do wielu przygotował również scenografię, m.in.: Baśń o zaklętym kaczorze (1999), Baśń o Bazyliszku ze Smogór (1999, także autor sztuki), Tygrysek i piraci (2001), Baśń o zaklętych braciach (2002), Dziwaczek (2005), Nowe przygody Tygrysa Pietrka (2007), Pinokio (2007), Czarodziejskie krzesiwo (2008, również adaptacja i teksty piosenek) i Kopciuszek (2010, również teksty piosenek). Jest autorem projektu lalek do spektaklu Krzyk (2011, reż. Andrzej Pieczyński) oraz Czerwony Kapturek (2014, także reżyseria, scenografia i rola Wilka). Reżyserował też dla Teatru im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze.

Zagrał epizody w serialach telewizyjnych: Pierwsza miłość (2004), Fala zbrodni (2004) i Warto kochać (2005), a w 2009 roku jedną z ról w filmie fabularnym pt. Gwiazdy w czerni. W 2006 roku został uhonorowany nagrodą Pierścienia Melpomeny dla najlepszego aktora gorzowskiego.

Miłośnik filmowej sagi fantastycznej Gwiezdne Wojny (1977-2005, reż. G. Lucas). Członek elitarnego ogólnopolskiego Legionu 501 i prezes gorzowskiego fandomu Dagobah. Był jednym z pomysłodawców sprowadzenia w 2007 roku do Gorzowa 2 aktorów Gwiezdnych Wojen - Geralda Home'a i Paula Blake'a.

Marek Mańkowski – nauczyciel wychowania fizycznego

Absolwent AWF, kierunek: wychowanie fizyczne, specjalność trenerska koszykówka, kapitan drużyny Gorzowski Klub Koszykówki, animator czasu wolnego-trener Stowarzyszenie: Niebo jest boiskiem, Projekt-Sportowa Rodzinka

O sobie: w mojej pracy z dziećmi kieruję się bliskimi mi wartościami, pasją, odpowiedzialnością, kreatywnością, pomocą innym, rodziną. Moim celem jest, aby na zajęciach panowała rodzinna atmosfera, aby zarażać pasją, wzbudzać kreatywność i ciekawość życia.

Jestem osobą ambitną i pełną pasji. Od najmłodszych lat związany ze sportem najbardziej koszykówką, którą trenowałem w klubie sportowym Spójnia Stargard Szczeciński. Tam przeszedłem wszystkie etapy szkolenia młodzieżowego. Następnie ukończyłem studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wlkp. Zawsze miałem w myślach, że wiedzę, którą zdobywam, będę chciał przekazać dalej, dlatego byłem podwójnie skoncentrowany na treningach i zajęciach na uczelni. Moja wiedza i doświadczenie pozwala mi na jak najefektywniejsze wykorzystanie każdej minuty podczas zajęć. Oprócz metodyki nauczania staram się "złapać" kontakt z uczniami, dlatego przez dzieci mogę być odbierany nie tylko jako "surowy tata, ale i dobry kolega :)".

Marek Mańkowski
Elwira Wiśniewska

Elwira Wiśniewska - nauczyciel j. hiszpańskiego klasa I - IV

Pasjonatka kultury Hiszpanii i Ameryki łacińskiej. Zodiakalny Strzelec kochający podróże, poznawanie nowych ludzi, zdobywanie wiedzy i kulinaria. Osoba otwarta i empatyczna. Obrońca praw zwierząt i ludzi.

Jolanta Kępka – nauczyciel muzyki

Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, studia w zakresie edukacji artystycznej o specjalności: dyrygentura chóralna oraz rytmika. Specjalistka w zakresie emisji głosu.

Profesjonalistka. Na zajęciach "maluje" dźwiękami obrazy, postaci, zjawiska, co inspiruje i rozwija dzieci w sferze psychomotorycznej. Poprzez umiejętność tańca, śpiewu i gry na instrumencie wprowadza dziecko w świat sztuki i muzyki.

Jolanta Kępka
Teresa Frączyk

Teresa Frączyk

Absolwentka Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, Studia Podyplomowe z Oligofrenopedagogiki. Z Metodą Montessori, która zafascynowała mnie, zetknęłam się na kursie „Katechezy Dobrego Pasterza”. Poznałam w Krakowie Przedszkole Montessori i w Rzymie –Atrium, gdzie Sofia Cavalletti, uczennica Marii Montessori tworzyła „Katechezę Dobrego Pasterza”.

Praca z dziećmi jest moją życiową pasją i powołaniem. Uważam, że nie ma nic piękniejszego od zachwytu dziecka nad odkrywaniem wszechogarniającej obecności i miłości Boga. Cieszę się, że mogę dzieciom w tym towarzyszyć. Nie bez powodu wiara dziecięca w swoje urzekającej prostocie jest wzorem ewangelicznym.

O sobie. Lubię obcować z przyrodą, chodzić po górach, ale zachwyca mnie również nasza Ziemia Lubuska. Lubię podróże, pielgrzymki do miejsc związanych ze świętymi, są one dla mnie szczególnym doświadczaniem Bożej obecności.

Mariusz Nowaczyński – nauczyciel muzyki

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut pellentesque nunc vitae lorem aliquet, nec ultrices diam aliquam. Nullam ultrices lacinia massa, nec imperdiet metus convallis id. Donec quis eros ac nibh placerat suscipit. Integer id dolor quis purus sagittis accumsan. Maecenas eget lorem ut quam porta auctor vel ac libero. Vestibulum luctus est elit, eget auctor ante congue quis. Nam euismod mauris et aliquam elementum. Pellentesque faucibus tellus sit amet diam consequat, at malesuada ipsum iaculis. Vivamus maximus, felis at pulvinar auctor, ipsum odio ullamcorper tortor, eu rhoncus mi justo a diam. Aliquam gravida nisl sit amet porta suscipit. Pellentesque eget imperdiet urna.

Mariusz Nowaczyński
 

 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut pellentesque nunc vitae lorem aliquet, nec ultrices diam aliquam. Nullam ultrices lacinia massa, nec imperdiet metus convallis id. Donec quis eros ac nibh placerat suscipit. Integer id dolor quis purus sagittis accumsan. Maecenas eget lorem ut quam porta auctor vel ac libero. Vestibulum luctus est elit, eget auctor ante congue quis. Nam euismod mauris et aliquam elementum. Pellentesque faucibus tellus sit amet diam consequat, at malesuada ipsum iaculis. Vivamus maximus, felis at pulvinar auctor, ipsum odio ullamcorper tortor, eu rhoncus mi justo a diam. Aliquam gravida nisl sit amet porta suscipit. Pellentesque eget imperdiet urna.

Dagmara Kostrubiec – logopeda

Jestem Absolwentką Pedagogiki Ogólnej na Uniwersytecie Szczecińskim i Podyplomowych Studiów z Logopedii oraz Glottodydaktyki tego samego Uniwersytetu. Swoje kwalifikacje zawodowe stale podnoszę, uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach. Ukończyłam między innymi: Kurs Kinezjologii Edukacyjnej oraz I stopień Integracji Sensorycznej. Jestem pedagogiem z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą, logopedą a prywatnie mamą trójki dzieci, miłośniczką koni, gór i storczyków. W swojej pracy kieruję się mottem mojego profesora, który mawiał:

"W dzieciństwie niewiele zależy od nas, wiele zaś od tych, którzy są z nami."

Podążając za tą myślą staram się w swojej pracy zawodowej zawsze dużo od siebie wymagać. Praca z dziećmi sprawia, że czuję się w 100 % na właściwym miejscu.

DagmaraKostrubiec
 
Arleta Skora

Arleta Skora

W Pierwszej Szkole Podstawowej Montessori w Gorzowie Wielkopolskim i Przedszkolu Niepublicznym "Dziecięcy Raj" zajmuję się administracją i finansami. Jestem związana ze Stowarzyszeniem Edukacyjnym "RAZEM" od początku jego istnienia; obecnie pełnię w nim funkcję Skarbnika.

Pedagogika Marii Montessori pojawiła się w moim życiu w odpowiedzi na pytania związane z wychowaniem własnych dzieci. Staram się czerpać z niej, dbając o własną Rodzinę która jest centrum mojego Wszechświata.

Małgorzata Zwierzchlewska

W Przedszkolu Dziecięcy Raj i Pierwszej Szkole Podstawowej Montessori zajmuję się administracją i prowadzeniem spraw personalnych.

Jestem członkiem zarządu Stowarzyszenia Edukacyjnego "Razem", organu prowadzącego obie placówki.

Małgorzata Zwierzchlewska
Andrzej Stefanowicz

Andrzej Stefanowicz – dietetyk

Dyplomowany dietetyk (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu). Trener koszykówki (Akademia Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wlkp.). Doradca z zakresu: odżywiania, aktywności i zdrowego stylu życia. Trener Wsparcia w Odchudzaniu. Współwłaściciel jedynego w Gorzowie cateringu dietetycznego.

Współorganizator akcji promujących zdrowy styl życia z udziałem miasta Gorzów: „Gali Fitness w Teatrze im. Juliusza Osterwy – plebiscytu na najpopularniejszego instruktora fitness w Gorzowie”, „Odchudzamy Gorzowskie Rodziny”, „Targi Wellness – Zdrowia i Urody”, „Maratonu Fitness&Dance”, „Letniej Szkoły Koszykówki".

Częsty gość w mediach w roli eksperta z dziedziny żywienia i treningu. Instruktor aerobiku, spinningu, nordic walking. Współzałożyciel Szkoły Koszykówki Kangoo Kids.

Prywatnie mąż Marty, ojciec Szymona i Tymona. Lubi sport, zdrowy styl życia, gotowanie, biznes, książki, zwierzęta, obcowanie z naturą, podróże, historię. Gra amatorsko w koszykówkę, przebiegł półmaraton, maraton... Po prostu lubi aktywny wypoczynek:)