Kadra

Piotr Zwierzchlewski

Piotr Zwierzchlewski – dyrektor

1 września 2014 założył pierwszą w Gorzowie Szkołę Podstawową Montessori, jest jej dyrektorem i menadżerem.

Prowadzi Przedszkole Niepubliczne Dziecięcy Raj.

Prezes  Stowarzyszenia Edukacyjnego „RAZEM”  w latach  2009 - 2015 r

Przez wiele lat pracował na różnych stanowiskach jako informatyk - jako specjalista w „Słowiance”, jako właściciel firmy komputerowej, jako kierownik serwisu w firmie Prosystem Systemy Komputerowe oraz 1998 r. technik radiowy w Radiu Gorzów - PLUS.

Pierwszy zdobyty zawód z czasem przerodził się w hobby, jak naprawa i renowacja aut, wszelkie prace przy samochodzie i jazda w terenie. Interesuje go społeczeństwo, w którym żyje, a dla relaksu muzyka, sport (rower, surfing, sporty zimowe ) i majsterkowanie.

Joanna Korcz – zastępca dyrektora do spraw pedagogicznych

Studia wyższe magisterskie na kierunku „Pedagogika – specjalność wczesnoszkolna”, studia podyplomowe w zakresie „Zarządzanie Oświatą”, „Studium Terapii Pedagogicznej” oraz wiele form doskonalenia zawodowego; m.in. „Kontrola zarządcza w przedszkolu”, „Kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów publicznych”, „Mierzenie jakości pracy szkoły”, „Organizacja pomocy psychologiczno- pedagogicznej”, „Pierwsza pomoc przedmedyczna”, „Akademia projektu. Projekty międzynarodowej współpracy szkół”, „Kwalifikacje kierownika wycieczek krajowych i zagranicznych”.

Całe zawodowe życie związana z oświatą i edukacją. Doświadczony nauczyciel edukacji przedszkolnej oraz wieloletni dyrektor przedszkola. Za swoją pracę i osiągnięcia wielokrotnie wyróżniana, nagradzana i uhonorowana tytułem „Menager Oświaty”. Od 2016 roku pełni funkcję ławnika sądowego.

Lubi obejrzeć ciekawy film obyczajowy, kocha kwiaty oraz muzykę taneczną. Uważa, że w życiu najważniejsze jest zdrowie. Prywatnie mama dorosłych córek i wspaniałych wnuków.

asfasf
Ewelina Błaszczyk

Ewelina Błaszczyk – nauczyciel

Absolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego, wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu w specjalności: resocjalizacja z poradnictwem specjalistycznym oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wlkp. kierunek: edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna.

Kursy:

• Kurs Pedagogiki Marii Montessori w zakresie Edukacji wieku dziecięcego, Polskiego Stowarzyszenia Montessori w Łodzi (260 godzin)

• Kurs Wczesnej Edukacji Montessori Polskiego Instytutu Montessori w Warszawie (652 godziny teorii + 400 godzin praktyk )

Jestem zodiakalną rybką, szczęśliwą żoną oraz mamą córki Emilki. Jestem osobą wrażliwą, rodzinną, pracowitą i otwartą na innych. Cenię sobie prawdomówność, szczerość, lojalność. Drażnią mnie u innych takie cechy jak: obłuda, kłamstwo, dwulicowość. W wolnych chwilach oddaję się mojej pasji, jaką jest: haft krzyżykowy oraz działka, na której "ładuję akumulatory". Kocham dzieci, dlatego wybór zawodu nie był przypadkiem. Moja praca, to moja pasja. Każdego ranka wstaję z wielką radością i czekam, co przyniesie mi nowy dzień. Wyznaję zasadę, że w każdym człowieku – a tym bardziej dziecku – jest coś dobrego i należy to coś znaleźć, po to, by dać mu szansę.

Monika Bogajewicz-Hłondzyńska – wychowawca klasy I

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na kierunku teologia oraz studiów podyplomowych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gorzowie, na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Kursy:

• Pedagogika Marii Montessori- Kurs wprowadzający organizowany przez Fundację „Daj mi czas” w Warszawie

• Kurs Pedagogiki Marii Montessori w zakresie Edukacji wieku dziecięcego, Polskiego Stowarzyszenia Montessori w Łodzi (260 godzin)

• Udział w projekcie Wychowanie dla pokoju w przedszkolach i szkołach Montessori. Doświadczenie niemieckie-inspiracją dla Polski (20 godzin hospitacji w placówkach Montessori w Bawarii, 20 godzin zajęć warsztatowych)

Praca z dziećmi od zawsze była moim powołaniem, które z upływem czasu przerodziło się w pasję. Dla mnie najważniejsze jest dobro każdego dziecka, jego indywidualny rozwój. Uważam, że w każdym dziecku drzemie ogromny potencjał rozwojowy, a zadaniem nauczyciela jest stworzenie dziecku takich warunków, by mogło ten potencjał w pełni wykorzystać. Dlatego też w swojej pracy staram się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom zarówno dzieci, jak i ich rodziców.

Bliska mojemu sercu jest myśl Marii Montessori: „Kochać dziecko, to znaczy służyć mu jak daleko to możliwe...”

Prywatnie mama Mateusza i Weroniki. W wolnych chwilach czytam książki, słucham muzyki i spotykam się z przyjaciółmi.

Monika Bogajewicz-Hłondzyńska
Joanna Blatkiewicz

Joanna Blatkiewicz - wychowawca klasy II

Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku pedagogika specjalna, specjalność: edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością i pedagogika wczesnej edukacji. Aktualnie studentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku pedagogika, specjalność: wczesne wspomaganie rozwoju dziecka.

Uważam, że nie ma lepszego zawodu niż praca z dziećmi, razem z nimi można na nowo odkrywać świat. Odczuwam przy tym ogromną radość i satysfakcję. Jestem osobą otwartą, tolerancyjną, uśmiechniętą, chętną do działania oraz cierpliwą. W wolnym czasie lubię gotować, czytać książki, tańczyć, chodzić po górach, słuchać muzyki, śpiewać i spędzać czas z przyjaciółmi.

Agnieszka Zakrzewska - wychowawca klasy III, nauczyciel plastyki i techniki

Jestem osobą wesołą, otwartą i kreatywną. Praca z dziećmi daje mi dużo radości i satysfakcji.

W szkole nie ma czasu na nudę. Dzieci, na tym etapie rozwojowym, są niezwykle ruchliwe, ciekawe i spontaniczne. Cieszą się, że mogę wspólnie z nimi odkrywać świat. Dlatego nie ustaję w wysiłkach, aby zapewnić im jak najlepsze warunki sprzyjające ich rozwojowi.

Zgodnie z myślą pedagogiki Marii Montessori staram się podążać za indywidualnymi potrzebami każdego dziecka. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną, a od niedawna także mamą malutkiej Nelki.

Agnieszka Zakrzewska
Marta Chmara

Marta Chmara – wychowawca klasy IV – pedagog szkoły

Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunkach pedagogiki szkolnej oraz pedagogiki opiekuńczej i resocjalizacyjnej.

O sobie: Odkąd sięgam pamięcią dzieci odrywały ogromne znaczenie w moim życiu. Wbrew pozorom to my dorośli możemy się od nich wiele nauczyć i zarazić ciekawością świata: "A dlaczego? A po co? A co to? A kiedy?" - znana seria pytań, na którą powinniśmy cierpliwie im odpowiadać.

Lubię swoją pracę – jest jak podróż w nieznane, ciągle twórcza i inspirująca.

Na co dzień jestem pogodną osobą, aktywnie spędzającą czas. Uwielbiam ruch na świeżym powietrzu i dalekie podróże.

Katarzyna Lalik-Zygo – nauczyciel j. angielskiego klas I-III

Absolwentka PWSZ, kierunek: lingwistyka stosowana (ze specjalizacją: język angielski z językiem rosyjskim) oraz Uniwersytetu Szczecińskiego. Obecnie podnosi kwalifikacje, kontynuując naukę na kierunku: pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna.

Doświadczenie zawodowe zdobywała, pracując przez dziewięć lat jako lektor języka angielskiego w przedszkolach na terenie Gorzowa Wlkp. i okolic, a także w różnego typu publicznych i niepublicznych placówkach oświatowych.

O sobie: Praca z dziećmi jest moją pasją, podobnie jak języki obce. Cieszę się, że w mojej pracy mam szansę połączyć je obie. Staram się "zarazić" dzieci moją fascynacją językiem angielskim. Chciałabym, aby stał się on dla nich "kluczem" otwierającym "drzwi" całego świata.

Katarzyna Lalik
 

Jacek Gigoła – matematyka, zajęcia komputerowe, szachy

Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, Wydziału Matematyczno-Fizycznego, na kierunku matematyka oraz studiów podyplomowych na Politechnice Szczecińskiej, na Wydziale Techniki Morskiej, na kierunku informatyka. Nauczyciel z kilkunastoletnim stażem, pracujący z uczniami w różnych grupach wiekowych.

O sobie: Od zawsze pociągało mnie i pochłaniało to, co da się badać, analizować – stąd moja pasja do nauk ścisłych, łamigłówek, gier logicznych. Uważam, że w dziedzinach tych ważniejsza od rzemiosła i techniki jest wnikliwość, refleksja i zauważanie piękna zaskakujących idei. Szachy są dla mnie przede wszystkim nauką, sztuką, zabawą i okazją do wspólnego spędzania czasu ze znajomymi, ale nie brak we mnie też wojownika, który się ujawnia w czasie rozgrywek.

Lubię pracę z dziećmi, bo chociaż bywa trudna i wyczerpująca, a z pewnością jest bardzo odpowiedzialna, to często przynosi wiele satysfakcji. Zwłaszcza w takich momentach, gdy udaje się pokazać dziecku, jak ma sobie poradzić z trudnością, która stanęła na drodze i wydaje się taka wielka. I wtedy my, dorośli, możemy ich wesprzeć, dodać otuchy, podpowiedzieć. Po to, by dziecko wyszło ze szkoły nie tylko mądrzejsze, ale i szczęśliwsze.

Jacek.Gigola
Joanna Krygier

Joanna Krygier - nauczyciel j.polskiego

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim o specjalizacji nauczycielskiej, na kierunki pedagogika wczesnoszkolna z pedagogiką przedszkolną. Obecnie studentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim - studia magisterskie na kierunku filologia polska.

Jestem osobą pogodną i pozytywnie nastawioną do życia. Praca z dziećmi to spełnienie moich marzeń oraz satysfakcja i radość z tego, że mogę uczestniczyć w kształtowaniu postaw i umiejętności dzieci.

Kocham podróże i świat książek historyczno-biograficznych.

Cezary Żołyński

Aktor i reżyser teatralny. Także scenograf i pisarz. Ur. 26 maja 1964 roku – Wałbrzych. Od 1994 roku związany z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Gorzowie. Laureat Pierścienia Melpomeny.

Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu (1989). Aktor Teatru Dramatycznego w Legnicy (1989-1992), Teatru Dramatycznego w Elblągu (1992-1993) i Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie. Jako aktor zadebiutował w Legnicy rolą Strażnika Hajmona w Antygonie (1989, Sofokles), a jako współreżyser w Gorzowie (wspólnie z Bożeną Prłowską i Leszkiem Perłowskim) w przedstawieniu Giniol w tarapatach (1994, według L. Moszczyńskiego i J. Wilkowskiej), w którym zagrał też jedną z ról. W 1995 roku samodzielnie wyreżyserował Czarodziejskie krzesiwo (H. Januszewska). W Gorzowie zagrał w kilkudziesięciu przedstawieniach, m.in.: Księżniczka Turandot (1994, reż. Ryszard Major), Sen nocy letniej (1996, reż. R. Major), Czarownice z Salem (1996, reż. Adam Orzechowski), Poskromienie złośnicy (1998, reż. R. Major), Żegnaj Judaszu (2000, reż. R. Major), Każdy kocha Opalę (2004, reż. Anna Matysiak), Zemsta (2009, reż. Andrzej Rozhin) i Tango (2011, reż. Rafał Matusz). Uznanie zdobył jako reżyser przedstawień dla dzieci, w których też grał, a do wielu przygotował również scenografię, m.in.: Baśń o zaklętym kaczorze (1999), Baśń o Bazyliszku ze Smogór (1999, także autor sztuki), Tygrysek i piraci (2001), Baśń o zaklętych braciach (2002), Dziwaczek (2005), Nowe przygody Tygrysa Pietrka (2007), Pinokio (2007), Czarodziejskie krzesiwo (2008, również adaptacja i teksty piosenek) i Kopciuszek (2010, również teksty piosenek). Jest autorem projektu lalek do spektaklu Krzyk (2011, reż. Andrzej Pieczyński) oraz Czerwony Kapturek (2014, także reżyseria, scenografia i rola Wilka). Reżyserował też dla Teatru im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze.

Zagrał epizody w serialach telewizyjnych: Pierwsza miłość (2004), Fala zbrodni (2004) i Warto kochać (2005), a w 2009 roku jedną z ról w filmie fabularnym pt. Gwiazdy w czerni. W 2006 roku został uhonorowany nagrodą Pierścienia Melpomeny dla najlepszego aktora gorzowskiego.

Miłośnik filmowej sagi fantastycznej Gwiezdne Wojny (1977-2005, reż. G. Lucas). Członek elitarnego ogólnopolskiego Legionu 501 i prezes gorzowskiego fandomu Dagobah. Był jednym z pomysłodawców sprowadzenia w 2007 roku do Gorzowa 2 aktorów Gwiezdnych Wojen - Geralda Home'a i Paula Blake'a.

Cezary Żołyński
kulisch

Joanna Kulisch - nauczyciel wychowania fizycznego

Jestem nauczycielem wychowania fizycznego. Ukończyłam Akademie Wychowania Fizycznego im.Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu z filią w Gorzowie Wielkopolskim. Ukończyłam kierunek studiów wychowanie fizyczne w specjalności nauczycielskiej z odnowa biologiczną. W trakcie dwu poziomowych studiów nabyłam umiejętności z zakresu prowadzenia zajęć korekcyjnych, instruktora nauki pływania, instruktora odnowy biologicznej, ratownika WOPR. Moja pasją jest praca z dziećmi. Do tej pory pracowałam jako instruktor pływania w CRS Słowianka. Prywatnie jestem mamą dwóch wspaniałych dziewczynek. Sportowo uwielbiam pływanie, jazdę na rowerze i spacery . Motto dla Was drodzy uczniowie: ,, W zdrowym ciele zdrowy duch, ćwicz na w-f-ie będziesz Zuch"

 

 

Mariusz Nowaczyński – nauczyciel muzyki

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut pellentesque nunc vitae lorem aliquet, nec ultrices diam aliquam. Nullam ultrices lacinia massa, nec imperdiet metus convallis id. Donec quis eros ac nibh placerat suscipit. Ilor quis purus sagittis accumsan. Maecenas eget lorem ut quam porta auctor vel ac libero. Vestibulum luctus est elit, eget auctor ante congue quis. Nam euismod mauris et aliquam elementum. Pellentesque faucibus tellus sit amet diam consequat, at malesuada ipsum iaculis. Vivamus maximus, felis at pulvinar auctor, ipsum odio ullamcorper tortor, eu rhoncus mi justo a diam. Aliquam gravida nisl sit amet porta suscipit. Pellentesque eget imperdiet urna.

Mariusz Nowaczyński
Grzegorz Żuchelkowski

Grzegorz Żuchelkowski - nauczyciel geografii i przyrody

Ukończyłem geografię na Uniwersytecie Adama Mickiwicza w Poznaniu. Zawodowo z edukacją związany jest od 2011 roku. Lubię przestrzeń i odkrywanie nowych miejsc. Podróżowanie traktuję jako główny sposób na poznawanie siebie i innych oraz najlepsze narzędzie edukacyjne.

Marta Nowakowska - nauczyciel świetlicy

Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku Pedagogiki Opiekuńczej i Resocjalizacyjnej oraz studiow podyplomowych z zakresu Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej z terapią pedagogiczną dziecka.

O sobie : "Zycie jest jak pudełko czekolady, nigdy nie wiesz co Ci sie trafi". W moim przypadku jestem przekonana, że znalazlam sie tutaj nie przez przypadek, wręcz nie mogę się doczekać nowej przygody jaką jest praca z dziećmi. Bycie nauczycielem daje wiele satysfakcji. Dziecięce rozumienie świata, to jak kreują i konstruują własne znaczenia potrafi zaskoczyć, ale właśnie to lubię w tej pracy – te niekonwencjonalne rozwiązania i fantastyczne pomysły dzieci, które przynoszą wiele radości i inspiracji do dalszego działania. Wspomaganie rozwoju dziecka, służenie pomocą, radą i wsparciem to jest moj cel.

Jestem osobą uśmiechniętą, cierpliwą, troskliwą oraz zaangażowaną w swoją pracę. W życiu ważny jest dla mnie dialog, w związku z czym staram się znajdować czas aby wysłuchać oraz poznać dziecięce pytania, uczucia, czy wątpliwośc. Lubię czytać książki oraz dobre kino.

Marta Nowakowska
Małgorzata Zwierzchlewska

Małgorzata Zwierzchlewska       

W Przedszkolu Dziecięcy Raj i Pierwszej Szkole Podstawowej Montessorizajmuję się

się administracją i prowadzeniem spraw personalnych.

Jestem członkiem zarządu Stowarzyszenia Edukacyjnego "Razem",

organu prowadzącego obie placówki.

Arleta Skora

W Pierwszej Szkole Podstawowej Montessori w Gorzowie Wielkopolskim i Przedszkolu Niepublicznym "Dziecięcy Raj" zajmuję się administracją i finansami. Jestem związana ze Stowarzyszeniem Edukacyjnym "RAZEM" od początku jego istnienia; obecnie pełnię w nim funkcję Skarbnika.

Pedagogika Marii Montessori pojawiła się w moim życiu w odpowiedzi na pytania związane z wychowaniem własnych dzieci. Staram się czerpać z niej, dbając o własną Rodzinę która jest centrum mojego Wszechświata.

Arleta Skora
 

 

Sandra Solińska - nauczyciel biologii

"Odkąd pamiętam zawsze chciałam być nauczycielką. Cieszę się, że moje marzenie mogło się spełnić. Praca w szkole jest dla mnie radością, spełnieniem, lekarstwem na smutki. Z dziećmi nie można się nudzić, nieraz potrafią zaskoczyć i w najmniej spodziewany sposób wywołać uśmiech. Kocham swoją pracę i nie wyobrażam sobie, bym mogła robić coś innego, dlatego staram się pogłębiać swoje kompetencje i kwalifikacje poprzez liczne warsztaty i studia podyplomowe. Kocham dzieci, bo każde jest niesamowite i niepowtarzalne, każde ma w sobie nieograniczone możliwości. To wielka przyjemność patrzeć, jak dzieci się zmieniają, jak odkrywają, jak eksperymentują, jak się cieszą nauką i przyrodą."

sandrasolinska
annaminetti

Anna Minetti

Trener efektywnej nauki i szybkiego czytania, na co dzień wykorzystująca metody łatwego i skutecznego zapamiętywania. Uważa, że możliwosci ludzkiego umysłu są nieograniczone i niezwykłe. Z radością przekazuje swoją wiedzę dzieciom, młodzieży i dorosłym. Jej pasją jest literatura, ogrodnictwo, film oraz niekonwencjonalne podejście do zwykłych spraw.

Jolanta Kępka

                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, studia w zakresie edukacji artystycznej o specjalności: dyrygentura chóralna oraz rytmika. Specjalistka w zakresie emisji głosu.

Profesjonalistka. Na zajęciach "maluje" dźwiękami obrazy, postaci, zjawiska, co inspiruje i rozwija dzieci w sferze psychomotorycznej. Poprzez umiejętność tańca, śpiewu i gry na instrumencie wprowadza dziecko w świat sztuki i muzyki.

 

Jolanta Kępka